Návštěva kaple Betlémské v Besednici

7Říj2023

Čas: Doprava os. auty, Samotná akce od 13:30, doprava na tel. 607 615 702

Místo konání: Besednice

Říjen 2023

V sobotu 7.10.2023 jsme navštívili kapli Betlémskou, modlitebnu Náboženské obce Církve Československé husitské v Besednici. Naše výprava byla šestičlenná – manželé Petříkovi a Rolínkovi, Gabriel Kalocsányi a Marie Heřmanová, která vypomohla s hraním na varhany.
Při hodnocení uvedené návštěvy jsme se shodli, že se jednalo o jednu z nejpřívětivějších aktivit, kterou jsme společně absolvovali.
Přivítal nás biskup Plzeňské diecéze Lukáš Bujna a farář v Besednici Karel Filip. Dále již jenom heslovitě:

nádherné podzimní počasí, přívětivé prostředí kaple Betlémské, početná návštěvnost bohoslužby, zajímavé biskupovo kázání, výborný biskupův zpěv, posezení v zahradě s dobrým občerstvením, zajímavý rozhovor s biskupem, posezení s přáteli, zdařilý koncert na závěr.

Po bábovce s ořechy, kterou upekla a dovezla naše Danuše Petříková, se jenom „zaprášilo“.

Všude vládla radostná atmosféra. Na každém kroku bylo vidět, že farář Karel Filip s velkou zodpovědností spolu s členy náboženské obce pečují o modlitebnu. Je patrné, že se jim daří rozvíjet křesťanský život, který je pravdivý, čistý a živý. Dosvědčuje to i článek – OBRAZEM: kaple Betlémská v Besednici se opět nadechla a ožila – Českokrumlovský deník (denik.cz)

Ještě více než slova vypoví fotografie z uvedené akce, které jsou umístěny ve fotogalerii a nebo na stránkách Plzeňské diecéze CČSH